Адвокат по данъчни право и данъчни дела в Пловдив, София и в цялата страна.
Адвокат за обжалване на ревизионен акт
Адвокат за обжалване на ревизионен акт
"Финансовия дълг не може да бъде по основание или по размер целесъобразен или нецелесъобразен - той може да бъде само законен или незаконен" проф.Иван Стоянов "Данъчно Право", ФЕНЕЯ 2010
Осигурявам защита като данъчен адвокат в Пловдив, София и цялата страна по ревизионни актове на НАП - всички териториални дирекции в България, Агенция "Митници", други органи по приходите, както и срещу АУПДВ, АУПОВ и други данъчни актове по ЗДДС, ЗАДС, ЗКПО, ЗДДФЛ, ЗМДТ пред всички административни съдилища и специално пред Върховен Административен Съд, Административен съд София-град, Административен съд Пловдив, Стара Загора, Хасково, Кърджали, и др. Или това са ревизионни актове за ДДС, акциз, корпоративен данък, данъци върху доходите на физическите лица, актове за установяване на публични вземания за местни данъци и такси, мита, актове за прихващане или възстановяване и др. актове от областта на данъчното право, митническото право, финансовото право и административното право. При ревизиите следва да разграничим ревизия по общия ред и такава по особения ред, както и ревизии на търговци - дружества, еднолични търговци, ДЗЗД и др., персонална ревизия (лична ревизия) или това е ревизия на физическо лице, която може да бъде и по чл.19 от ДОПК и др.
Интересите ми като адвокат са насочени към обжалването на ревизионните актове и имам успехи, както по самите ревизии в хода на ревизията и в обжалването пред Директор дирекция "ОДОП", така и при обжалването по съдебен ред.
Дори да сте загубили делото пред местния административния съд, това не означава, че изхода е предрешен пред Върховния административен съд. Поради това, ако имате съмнения в направените установявания и приетите фактически констатации, може да ме потърсите за мнение и предприемане веднага на действия за решаване на проблема. Това се отнася и за т.нар. ревизии при особени случаи, или ревизия по особен ред, като изискванията за същите са завишени и често буквалното прилагане на законовите разпоредби не е достатъчно, за да се обоснове преминаване на ревизията по този ред и съответно да се установява данъчната основа от органите по приходите, като следствие на това.
По мое мнение, защитата срещу ревизионния доклад и ревизионния акт, както и защитата по данъчното дело изисква много повече от юридическа подготовка.
Държавата се издържа основно от данъците(вкл.акцизите), които събира по силата на свое субективно публично право. Затова, за да може добре да работи държавната администрация, следва всички субекти на данъчното законодателство - граждани, фирми или организации, осъществяващи дейност като физически или юридически лица или неперсонифицирани дружества, да изпълняват задълженията си. Това, обаче, означава, че и държавната, съответно данъчната администрация, следва реципрочно да е безупречна както към данъчно-задължените лица, така и към себе си. В хода на ревизионното производство, съгласно действащия Данъчно осигурителен процесуален кодекс, се установяват, изменят и/или прихващат задължения за данъци(акцизи), задължителни осигурителни вноски или се възстановяват резултати за данъчен период или недължимо платени или събрани суми. Ревизионния акт има декларативно действие, тъй като задължението за плащане на данъци(акцизи) и/или задължителни осигурителни вноски са определени по размер и произтичат направо от законите. Отразените в ревизионния акт фактически констатации, когато не е влязъл в сила, не се ползват с доказателствена сила, освен при някои случаи на ревизия и то, ако се подкрепят от събраните и приложени към него доказателства. Предварителното му изпълнение, обаче, стоварва сериозна тежест върху проверяваните лица. Право на всеки субект е да обжалва актове, по които е страна, ако са накърнени негови права, като целта на това обжалване е да се провери законосъобразността на съответния акт. Производството тече първоначално в рамките на системата на компетентния административен орган - НАП, Агенция Митници, местна администрация, а след обжалване се образува данъчно дело пред съда, което се гледа пред две редовни съдебни инстанции.
По всякакви от гореизложените въпроси, включително и за спешни консултации от адвокат по данъчно право и данъчни дела може да ме потърсите.
По долу може да видите решения по някои спечелени дела, както и препоръки от клиенти. Когато ви покаже адвокат със самостоятелна практика или от адвокатско дружество, които се били занимавали с данъчно право спечелени решения по дела пред Върховния административен съд, то едва след този момент имате основание да им поверите защита по такова дело, макар всеки случай да е сам за себе си.
Адвокат Росен Станимиров: тел.0888 42 40 40
E-mail: bgproper@gmail.com, град Пловдив 4003, ул."Белград" 8
Консултация се провежда САМО след предварителна уговорка по телефона или по електронен адрес/имейл: bgproper@gmail.com
КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ - извадка:
Чл. 4.
(1) Република България е правова държава. Тя се управлява според Конституцията и законите на страната.
Чл. 56.
Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. В държавните учреждения той може да се явява и със защитник.
Чл. 60.
(1) Гражданите са длъжни да плащат данъци и такси, установени със закон, съобразно техните доходи и имущество.
(2) Данъчни облекчения и утежнения могат да се установяват само със закон.
Чл. 120.
(1) Съдилищата осъществяват контрол за законност на актове и действия на административните органи.
(2) Гражданите и юридическите лица могат да обжалват всички административни актове, които ги засягат освен изрично посочените със закон.
Някои спечелени дела пред Върховен Административен Съд, Административен съд София-град /АССГ/ и други съдилища: